Jak wybrać konsultanta ślubnego na miarę swoich potrzeb?

Wybór trudny, jak każdy inny – gdy mowa o organizacji ślubu. Jednak i tutaj są takie czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności, żeby się nie zawieść.

Konsultant ślubny to przecież osoba, z którą współpracować będziemy stosunkowo długo i co najważniejsze: nie jednorazowo. Współpraca na linii klient-konsultant, to niekończące się pasmo rozmów, decyzji, wsparcia i inspiracji. Kontakty, reakcje i relacje.

Dlaczego musi to być właściwa osoba? Właśnie dlatego, że ta współpraca tworzy fundamenty Waszego przyszłego dnia ślubu. Właśnie dlatego, że ta współpraca jest długa, intensywna i o charakterze codziennej ciągłości.

Konsultant ślubny (podobnie jak każdy inny usługodawca) musi być wybrany przez Was osobiście, przy wzięciu pod uwagę zarówno zdrowego rozsądku, jak i emocji. Dlaczego również emocji? Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mielibyście nie lubić swojego wedding plannera. Jesteście na siebie zbyt długo „skazani”, żeby znalazło się tutaj miejsce na brak sympatii.

 

Na co więc szczególnie zwrócić uwagę?

  • Nie chodzi o to, jak obszerne jest. Zwróćcie uwagę, czy charakter realizacji tego konkretnego konsultanta ślubnego – trafia w Wasze poczucie estetyki. Czy tak zwyczajnie Wam się podobają pomysły, które kreuje ta osoba?
  • Sposób współpracy. Każdy ma swój wypracowany system pracy. Musicie wiedzieć już na starcie, czy tak zwyczajnie się odnajdziecie we wspólnym działaniu w taki a nie inny sposób. Czy odpowiada Wam to w stu procentach? A jeśli coś nie odpowiada – czy wedding planner jest gotów na ewentualne ustępstwa i zmiany?
  • Koszty. Czy nie ma żadnych ukrytych kosztów? Czy w umowie wszystko jest jasno wyszczególnione? Czy kosztorys nam odpowiada?
  • I najważniejsze: chemia. Czy tak po prostu, po ludzku – ten konsultant ślubny wzbudza Waszą sympatię?

 

Wedding planner to osoba, która będzie z Wami od początku do końca ślubnej przygody. Musicie się lubić, szanować i umieć dogadać w kwestiach naprawdę istotnych. Nie ma tutaj miejsca na półśrodki, naprawdę.

Czasami nasz wybór determinuje zdjęcie profilowe i rozmowa telefoniczna. Czasami potrzebujemy odbyć ileś spotkań, żeby być pewnym swojej decyzji. Konsultant ślubny nasze oczekiwania przekuwa w namacalny efekt. Nie może to być osoba przypadkowa. Wybierajmy więc rozsądnie, nie uciszając przy tym głosu serca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *