Wedding planner. Jeden człowiek – wiele ról.

Niestety nadal powszechnie podtrzymywany jest mit, jakoby wedding planner i usługa kompleksowej organizacji ślubu lub chociażby jego koordynacji – był zwyczajną zachcianką, nikomu niepotrzebną, absurdalnie zbędną i… zwyczajnie drogą.

Na szczęście to tylko mit i (również na szczęście!) coraz większą mamy świadomość wśród przyszłych Par Młodych. Zdajecie sobie sprawę, że nasza rola jest czymś o wiele większym, niż Wasza „fanaberia”.

Wierzcie lub nie. 🙂

 

Wedding planner pełni tak wiele ról, że nie sposób wymienić je wszystkie. Postaram się jednak przywołać tutaj dzisiaj chociaż te najczęściej pełnione, przechodzące wręcz w naszą standardową codzienność. To funkcje, które pełnimy w sposób naturalny, niemal zawsze. Nasza praca.

 

Wedding planner to przede wszystkim doskonały logistyk. Zarządzanie wieloma ludźmi, wieloma zadaniami, przepływem ludzi i informacji, doglądaniem wielu pojedynczych projektów równolegle – to nasza specjalność. Wspinanie się na szczyty organizacji, zarządzania i logistyki to jeden z podstawowych obowiązków wedding plannera.

 

Wedding planner to również kreatywny twórca i dekorator. Owszem, najczęściej za dekoracje są odpowiedzialni zupełnie inni ludzie a konsultant jedynie ich nadzoruje. Prawda jednak jest taka, że te dekoracje, wizję na nią i jakiekolwiek minimum wiedzy – jako wedding planner muszę Parze wcześniej zagwarantować. Muszę mieć spory zasób wiedzy, dużo kreatywności i umiejętności zlepiania inspiracji w jedną całą wizję. Tworzę na miarę Waszych wyobrażeń, od podstaw – aż do finału, jakim jest nadzór nad ostatecznym montażem dobranych dekoracji.

Nie można zapominać o tym, że wedding planner to bardzo często po prostu asystent.  Pojedzie za Was na wizję lokalną obiektu, wynegocjuje za Was warunki umowy, odbiera za Was próbki słodkiego stołu czy druk zaproszeń. Zajmuje się niezliczoną ilością drobnych spraw, które wykonać trzeba ale… niekoniecznie macie na to wszystko czas i energię.

Co jeszcze? Wedding planner to oczywiście też stylista. Wspiera w doborze Waszych ślubnych stylizacji, w zakresie Wam potrzebnym. W zgodzie z Waszymi upodobaniami i możliwościami. Wedding planner bardzo często staje się dyktatorem smaku, jeśli można to tak górnolotnie nieco ująć. Wspiera w ostatecznym wyborze sukni ślubnej czy garnituru, nigdy jednak nie narzucając swojego osobistego zdania. Tutaj najistotniejsza jest obiektywna opinia i pomoc w rozwianiu pojawiających się, wątpliwości.

 

Wedding planner to nie tylko drobiazgowy organizator, niezastąpiony nadzorca, dyżurny esteta czy niepoprawny perfekcjonista. Wedding planner to przede wszystkim osoba, która ma cele zgodne z Waszymi. Gracie do jednej bramki, wspólnie realizujecie ustalone cele i również wspólnie – celebrujecie efekt końcowy.

 

Wedding planner to człowiek wielu ról. Niezmiennie jednak – Wasz człowiek!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *